Reklama

Notowania akcji spółki Unimot S.A. z 17 grudnia 2020 roku

W czwartek, 17 grudnia Unimot S.A. (UNT) rozpoczął notowania od poziomu 33,7 zł, czyli o 0,3 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 33,6 zł. O godzinie 9.33 kurs akcji wzrósł do poziomu 34 zł, a następnie, o 15.32, spadł do wartości 32,15 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 32,6 zł.

Liczba transakcji dla spółki Unimot S.A. wyniosła 76, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 23 117 sztuk. Obroty wyniosły 762 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była trzecią sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 3,49 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 1,88 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 5,50 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 16,85 proc.

W czwartek Unimot S.A. zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,59 proc. do poziomu 56 176 punktów, a wartość spółki spadła aż o 2,98 proc. Spółki paliwowe do których należy także Unimot S.A. ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-PALIWA spadła o 2,12 proc. do poziomu 4 964 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży paliwowej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Unimot jest niezależnym importerem paliw ciekłych i gazowych, który w swojej ofercie posiada: olej napędowy, gaz płynny, gaz ziemny, biopaliwa oraz energię elektryczną. Multienergetyczna oferta spółki obejmuje zarówno hurtową sprzedaż paliw dla klienta biznesowego, jak również sprzedaż detaliczną gazu propan–butan, gazu ziemnego oraz energii elektrycznej. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »