Reklama

Notowania akcji spółki Unimot S.A. z 21 września 2020 roku

W poniedziałek, 21 września Unimot S.A. (UNT) rozpoczął notowania od poziomu 39,05 zł, czyli o 0,9 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 38,7 zł. O godzinie 9.06 kurs akcji wzrósł do poziomu 39,45 zł, a następnie, o 13.28, spadł do wartości 37 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 37,3 zł.

Liczba transakcji dla spółki Unimot S.A. wyniosła 77, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 26 881 sztuk. Obroty wyniosły 999 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 5,57 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 14,65 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 43,46 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 33,69 proc.

W poniedziałek Unimot S.A. zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 2,77 proc. do poziomu 48 448 punktów, a wartość spółki spadła aż o 3,62 proc. Spółki paliwowe do których należy także Unimot S.A. ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-PALIWA spadła o 3,07 proc. do poziomu 4 053 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek paliwowych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Unimot jest niezależnym importerem paliw ciekłych i gazowych, który w swojej ofercie posiada: olej napędowy, gaz płynny, gaz ziemny, biopaliwa oraz energię elektryczną. Multienergetyczna oferta spółki obejmuje zarówno hurtową sprzedaż paliw dla klienta biznesowego, jak również sprzedaż detaliczną gazu propan–butan, gazu ziemnego oraz energii elektrycznej. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »