Reklama

Notowania akcji spółki Unimot S.A. z 26 listopada 2021 roku

W piątek, 26 listopada Unimot S.A. (UNT) rozpoczął notowania od poziomu 42,8 zł, czyli o 1,61 proc. mniej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 43,5 zł. O godzinie 9.44 kurs akcji wzrósł do poziomu 43 zł, a następnie, o 13.24, spadł do wartości 40 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 41,6 zł.

Liczba transakcji dla spółki Unimot S.A. wyniosła 61, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 20 703 sztuk. Obroty wyniosły 842 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję wzrostową trwającą od 4 sesji i odnotowała spadek. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 4,81 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 15,79 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 29,39 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 34,19 proc.

W piątek Unimot S.A. zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 3,51 proc. do poziomu 66 441 punktów, a wartość spółki spadła aż o 4,37 proc. Spółki paliwowe do których należy także Unimot S.A. ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-PALIWA spadła o 6,09 proc. do poziomu 6 214 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek paliwowych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Unimot jest niezależnym importerem paliw ciekłych i gazowych, który w swojej ofercie posiada: olej napędowy, gaz płynny, gaz ziemny, biopaliwa oraz energię elektryczną. Multienergetyczna oferta spółki obejmuje zarówno hurtową sprzedaż paliw dla klienta biznesowego, jak również sprzedaż detaliczną gazu propan–butan, gazu ziemnego oraz energii elektrycznej. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »