Reklama

Notowania akcji spółki Unimot S.A. z 5 maja 2021 roku

W środę, 5 maja Unimot S.A. (UNT) rozpoczął notowania od poziomu 49,7 zł, czyli o 0,81 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 49,3 zł. O godzinie 9.07 kurs akcji spadł do poziomu 49,5 zł, a następnie o 15.31 wzrósł do wartości 50,9 zł, by ostatecznie zakończyć notowania na tym poziomie.

Liczba transakcji dla spółki Unimot S.A. wyniosła 72, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 20 927 sztuk. Obroty wyniosły 1,04 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 7,84 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 43,38 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 113,87 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 85,77 proc.

W środę Unimot S.A. zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,63 proc. do poziomu 60 937 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 3,25 proc. Spółki z sektora paliwowego do których należy także Unimot S.A. pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-PALIWA wzrosła o 2,08 proc. do poziomu 5 896 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek paliwowych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Unimot jest niezależnym importerem paliw ciekłych i gazowych, który w swojej ofercie posiada: olej napędowy, gaz płynny, gaz ziemny, biopaliwa oraz energię elektryczną. Multienergetyczna oferta spółki obejmuje zarówno hurtową sprzedaż paliw dla klienta biznesowego, jak również sprzedaż detaliczną gazu propan–butan, gazu ziemnego oraz energii elektrycznej. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »