Reklama

Notowania akcji spółki Unimot S.A. z 8 czerwca 2021 roku

We wtorek, 8 czerwca Unimot S.A. (UNT) rozpoczął notowania od poziomu 48,95 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.12 kurs akcji spadł do poziomu 48,1 zł, a następnie o 9.27 wzrósł do wartości 49 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 48,9 zł.

Liczba transakcji dla spółki Unimot S.A. wyniosła 42, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 5 061 sztuk. Obroty wyniosły 245 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek podobnie jak to miało miejsce w ostatni piątek, czyli obserwujemy dużą zmienność notowań i nie można przewidzieć kierunku w którym one podążą. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 4,86 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 5,05 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 19,85 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 22,25 proc.

Reklama

We wtorek Unimot S.A. zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,41 proc. do poziomu 66 498 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 0,1 proc. Spółki paliwowe do których należy także Unimot S.A. ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-PALIWA spadła o 1,31 proc. do poziomu 6 498 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży paliwowej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Unimot jest niezależnym importerem paliw ciekłych i gazowych, który w swojej ofercie posiada: olej napędowy, gaz płynny, gaz ziemny, biopaliwa oraz energię elektryczną. Multienergetyczna oferta spółki obejmuje zarówno hurtową sprzedaż paliw dla klienta biznesowego, jak również sprzedaż detaliczną gazu propan–butan, gazu ziemnego oraz energii elektrycznej. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »