Notowania akcji spółki Wawel z 2 sierpnia 2021 roku

W poniedziałek, 2 sierpnia Wawel (WWL) rozpoczął notowania od poziomu 598 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 600 zł - spółka osiągnęła o godzinie 9.54 by na zamknięciu spaść do poziomu 598 zł.

Liczba transakcji dla spółki Wawel wyniosła 16, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 218 sztuk. Obroty wyniosły 131 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 2,05 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 0,67 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 4,91 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 4,91 proc.

Reklama

W poniedziałek Wawel zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,3 proc. do poziomu 67 839 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki spożywcze do których należy także Wawel pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 0,87 proc. do poziomu 4 310 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora spożywczego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża spożywcza zachowywała się lepiej niż Wawel, gdyż wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 0,87 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Wawel to jedna z najstarszych fabryk cukierniczych w Polsce. Oferuje kilkadziesiąt rodzajów produktów, w tym czekolady, bombonierki, wafle, batony, cukierki, karmelki, kakao. Wyroby spółki sprzedawane są głównie na rynku krajowym. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »