Reklama

Notowania akcji spółki Wawel z 25 lutego 2021 roku

W czwartek, 25 lutego Wawel (WWL) rozpoczął notowania od poziomu 596 zł, czyli o 0,34 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 594,0 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 590 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Wawel wyniosła 7, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 72 sztuk. Obroty wyniosły 42,9 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 0,34 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 1,00 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 9,45 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 2,62 proc.

Reklama

W czwartek Wawel zachowywał się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,19 proc. do poziomu 57 706 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki spożywcze do których należy także Wawel pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 2,02 proc. do poziomu 4 332 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży spożywczej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor spożywczy zachowywał się dużo lepiej niż Wawel, gdyż wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 2,02 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Wawel to jedna z najstarszych fabryk cukierniczych w Polsce. Oferuje kilkadziesiąt rodzajów produktów, w tym czekolady, bombonierki, wafle, batony, cukierki, karmelki, kakao. Wyroby spółki sprzedawane są głównie na rynku krajowym. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »