Notowania akcji spółki Wielton z 10 sierpnia 2022 roku

W środę, 10 sierpnia Wielton (WLT) rozpoczął notowania od poziomu 6,45 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 15.25 kurs akcji spadł do poziomu 6,33 zł, a następnie wzrósł do wartości 6,47 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Wielton wyniosła 22, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 10 725 sztuk. Obroty wyniosły 63,6 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 0,46 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 16,58 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 38,15 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 38,38 proc.

Reklama

W środę Wielton zachowywał się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,42 proc. do poziomu 54 956 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,31 proc.

Wielton to wiodący producent naczep do samochodów ciężarowych. Trafiają one do 35 krajów, w tym m.in.: do Niemiec, Francji i Włoch, a także do krajów Azji i Afryki. Grupa posiada dwa zakłady produkcyjne: w Polsce oraz we Francji, a także dwie montownie: we Włoszech i w Rosji. Klientami są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne, dystrybucyjne i rolnicze. (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »