Reklama

Notowania akcji spółki Wielton z 17 grudnia 2020 roku

W czwartek, 17 grudnia Wielton (WLT) rozpoczął notowania od poziomu 6,1 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 11.23 kurs akcji spadł do poziomu 6,08 zł, a następnie o 13.32 wzrósł do wartości 6,23 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 6,2 zł.

Liczba transakcji dla spółki Wielton wyniosła 64, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 160 458 sztuk. Obroty wyniosły 990 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 6,16 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 53,09 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 2,82 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 4,2 proc.

Reklama

W czwartek Wielton zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,59 proc. do poziomu 56 176 punktów, a wartość spółki wzrosła o 1,64 proc.

Wielton to wiodący producent naczep do samochodów ciężarowych. Trafiają one do 35 krajów, w tym m.in.: do Niemiec, Francji i Włoch, a także do krajów Azji i Afryki. Grupa posiada dwa zakłady produkcyjne: w Polsce oraz we Francji, a także dwie montownie: we Włoszech i w Rosji. Klientami są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne, dystrybucyjne i rolnicze. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »