Reklama

Notowania akcji spółki Wielton z 27 września 2021 roku

W poniedziałek, 27 września Wielton (WLT) rozpoczął notowania od poziomu 12,3 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.40 kurs akcji spadł do poziomu 12,12 zł, a następnie o 12.08 wzrósł do wartości 12,48 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 12,4 zł.

Liczba transakcji dla spółki Wielton wyniosła 79, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 70 917 sztuk. Obroty wyniosły 634 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 1,12 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 22,77 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 206,17 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 190,4 proc.

Reklama

W poniedziałek Wielton zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,19 proc. do poziomu 70 027 punktów, a wartość spółki wzrosła o 0,81 proc.

Wielton to wiodący producent naczep do samochodów ciężarowych. Trafiają one do 35 krajów, w tym m.in.: do Niemiec, Francji i Włoch, a także do krajów Azji i Afryki. Grupa posiada dwa zakłady produkcyjne: w Polsce oraz we Francji, a także dwie montownie: we Włoszech i w Rosji. Klientami są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne, dystrybucyjne i rolnicze. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »