Biedronka i Lidl wstawiły choinki do sklepów. Wiemy, gdzie kupicie taniej

Biedronka i Lidl nie pozwalają zapomnieć, że do świąt zostały już tylko dni. Do sklepów trafiły choinki, tak nieodzowne w okresie Bożego Narodzenia. Zarówno Lidl jak i Biedronka zaczęły sprzedaż drzewek, a choinkę możemy znaleźć podczas odwiedzin lokalu, a nie jak zwykle się przyjęło - sprzedawaną pod gołym niebem. Wiemy już, jaką ofertę choinek ma Biedronka, a jaką Lidl. Świąteczne drzewko można też kupić od leśników. Gdzie jest taniej?

  • Biedronka i Lidl rozpoczęły sprzedaż choinek w swoich sklepach.
  • Choinki, które możemy kupić, to drzewka żywe, dostępne w różnych wysokościach.
  • Wciąż konkurencją dla łatwo dostępnych choinek w dyskontach są te sprzedawane przez nadleśnictwa, które nawet mogą być tańsze od sklepowych. 

Choinki, świąteczne drzewka - zwykle w okresie przed świętami - sprzedawane są pod gołym niebem w naprędce zorganizowanych punktach, gdzie oprócz samych drzewek znaleźć można także urządzenie do pakowania ich w siatkę. Te same choinki, ale już zapakowane w siatki, klienci znaleźć mogli w ostatni weekend w Biedronce i Lidlu. Odwiedzający sklepy nie kryli zaskoczenia, tym bardziej że ostatnie miesiące wysokiej inflacji pozostały nie bez wpływu na cenę kupowanych na święta drzewek.

Reklama

Biedronka i Lidl sprzedają choinki. W sklepach znajdziemy zapakowane drzewka

Choinki w Lidlu i Biedronce wywołały wśród klientów niemałe zaskoczenie. Drzewka przywitały ich bowiem w sklepach, gotowe do zakupu i wyniesienia, bo już zapakowane i oporządzone. Kupno drzewka świątecznego w dyskoncie może być wyjściem na zaoszczędzenie pieniędzy. Te w wybitnie sezonowych punktach sprzedaży są coraz droższe. Tańszą opcją może być kupno choinki w nadleśnictwie, ponieważ Lasy Państwowe zajmują się sprzedażą drzewek, choć też nie wszędzie.

Kupno choinki od leśnika może być bardzo dobrym wyjściem. Zwykle jednak wymaga wyjazdu na prowincję lub chociaż poza miasto. Decydując się na te z Biedronki lub Lidla może być więc szybszym sposobem na pozyskanie drzewka. Ile jednak kosztuje pojedynczy egzemplarz? Wszystko zależy od tego, jaką roślinę wybierzemy.

Żywe choinki w Biedronce i Lidlu. Ile musimy zapłacić?

Ciekawostką jest, że oferowane w sklepach drzewka możemy zakupić żywe. Choinki są bowiem umieszczone w doniczkach, a fakt, że nie są to wielkie egzemplarze roślin, to i transport nie powinien być wielkim problemem. Nierzadko to donice bywają cięższe od samej choinki. To akurat przypadek świerka conica, który mierzy 16 cm i sprzedawany jest w Lidlu za 34,99 zł, jak donosi dziennik "Fakt".

Odpowiednio wyższe drzewka to wyższe ceny, jednak cały czas możemy nabyć te choinki w doniczkach. Mowa chociażby o świerku od 80 do 100 cm, który wraz z doniczką kosztuje 46,99 zł. "Fakt" wskazuje, że najdroższą choinką w sprzedaży w Lidlu jest jodła kaukaska. Ta mierząca od 120 do 145 cm choinka kosztuje 79,99 zł.

Biedronka także rzuciła na sklepy świąteczne drzewka. Również najtańsza z opcji doniczkowych Biedronce kosztuje poniżej 20 zł. 16,99 zł trzeba zapłacić za mieszczącą się w 12-centymetrowej doniczce gwiazdę betlejemską, czyli wilczomlecz nadobny. Nie jest to choinka, ale kwiat, jednak roślina ta również jest symbolem świąt. Z samych choinek w Biedronce możemy wybierać pomiędzy dwoma rodzajami, jak donosi dziennik. Sprzedawana w Biedronce jodła kaukaska w wysokości 150 - 175 cm kosztuje 59,99 zł. Świerk kłujący od 60 do 90 cm wysokości to natomiast wydatek rzędu 39,99 zł.

Gdzie choinkę kupimy taniej? Ile kosztują drzewka od leśników?

Porównanie ofert w obydwu sieciówkach wskazuje, że aby nabyć choinkę najtaniej, szansy na oszczędności powinniśmy szukać w Lidlu. 16-centymetrowe drzewko kosztuje 34,99 zł. Jednak w Biedronce, która ofertę choinek ma nieco skromniejszą, za 5 zł więcej kupimy już do 90 cm drzewka w Biedronce, podczas gdy podobne drzewko w Lidlu to 46,99 zł. Wszystko zależy więc od potrzeb i preferencji klienta.

Jeśli jednak skierowalibyśmy się ku zakupom od leśników, ile musielibyśmy zapłacić? Jak wskazuje Wirtualna Polska, ceny różnią się trochę między poszczególnymi rejonami kraju. Zawsze jednak to gatunek drzewka i jego wysokość wpływają najbardziej na ceny. I tak w Nadleśnictwie Katowice musimy zapłacić od 19 zł do 36 zł za choinkę do 90 cm wysokości, zaś od 25 zł do 42 zł za takie między 1-1,5 m wysokości. Dalej trzeba zapłacić od 37 zł do 50 zł za drzewko w wysokości 2,60 do nawet 3,50 m. W ofercie najdroższe są choinki od 136 zł do nawet 425 zł o wysokości 3,6-5 m.

Z kolei w Nadleśnictwie Szubin mieszczącym się pod Bydgoszczą za drzewko do 90 cm trzeba zapłacić od 23 zł. Na drugim końcu cennika znajdziemy natomiast choinki nawet do 10 metrów. Za takie drzewka trzeba zapłacić jednak niemal 500 zł, ponieważ kwota w cenniku to 488 zł. Ceny wskazują jednak, że najtańsze z choinek można kupić w cenach niższych niż te z dyskontów.

Przemysław Terlecki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Biedronka | Lidl | choinka | święta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »