Upadł właściciel polskiej sieci handlowej Avans

W Tarnobrzegu Sąd Rejonowy ogłosił upadłość likwidacyjną Domeksu, właściciela sieci handlowej Avans.

- Zobowiązania dłużnika wynoszą ok. 380 mln zł - poinformował w środę rzecznik sądu Marek Nowak.

- Sąd wyznaczył jednocześnie syndyka masy upadłości. Orzeczenie nie jest prawomocne, ale jest wykonalne - powiedział rzecznik.

Dodał, że Domex, który był "autorem wniosku, wnosił o ogłoszenie upadłości w takiej opcji".

Według sądu, Domex trwale zaprzestał spłaty swoich zobowiązań, a wartość majątku - według szacunków, jakie były na tym etapie postępowania możliwe - jest znacznie niższa, niż ogólna liczba zobowiązań. - Te zaś wynoszą na dzisiaj ok. 380 mln zł, natomiast majątek spółki oszacowany został na kwotę 340 mln zł - zaznaczył rzecznik.

Reklama

Na syndyka masy upadłościowej sąd wyznaczył dotychczasowego tymczasowego nadzorcę sądowego. Wniosek o upadłość wpłynął pod koniec kwietnia. Wtedy też, oprócz ustanowienia nadzorcy, sąd wydał postanowienie o zabezpieczeniu majątku firmy.

Domex działa od ponad 20 lat. Siedziba firmy mieści się w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jest m.in. właścicielem 250 elektromarketów pod marką Avans. Zatrudnia ponad trzy tysiące pracowników.

- - - - -

Action jest zainteresowany przejęciem aktywów Domeksu, właściciela Avansu

Action wystąpił do syndyka spółki Domex, która jest w upadłości likwidacyjnej, z propozycją przystąpienia do wstępnych uzgodnień dotyczących możliwości nabycia aktywów tej spółki - podał Action w komunikacie.

"Zarząd Action SA informuje, że w dniu dzisiejszym, tj. 14 maja 2014 r., emitent wystąpił do Syndyka Masy Upadłościowej Domex w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Sandomierzu z propozycją przystąpienia do wstępnych uzgodnień dotyczących możliwości nabycia aktywów grupy kapitałowej Domex (w postaci przedsiębiorstwa w całości bądź jego zorganizowanych części), a także wydzierżawienia przedsiębiorstwa w całości lub w zorganizowanej części z prawem pierwokupu" - napisano w komunikacie.

Podmioty z Grupy Kapitałowej Domex w większości prowadzą działalność w branży Multimedia/RTV/AGD. W szczególności grupa Domex jest właścicielem ponad 250 elektromarketów funkcjonujących pod nazwą Avans.

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

PAP
Dowiedz się więcej na temat: sieć handlowa | sieci handlowe | sieci | sąd rejonowy | Avans
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »