Biedronka, Lidl, Dino i Kaufland szukają magazynierów. Tyle wypłaty oferują

Biedronka, Lidl, Dino i Kaufland to znane sieci sprzedaży, w których zwykle obsługiwani jesteśmy przez kasjerów. To stanowisko to chyba pierwsze, które przychodzi na myśl, gdy myślimy o dyskoncie lub innym markecie. Jednak nie tylko kasjerzy pracują w tych sklepach, a w ofertach zwykle wskazuje się także magazynierów. To praca o wiele mniej nastawiona na kontakt z klientami, a polegająca na szeroko pojętej opiece nad towarem. Ile płacą na tym stanowisku?

  • Biedronka, Lidl, Dino i Kaufland poszukują do pracy nie tylko na kasie. Sieciówki przyjmują też do pracy na magazynach.
  • Na tym stanowisku różnią się nie tylko obowiązki, atmosfera i tempo pracy, ale i pieniądze. Czasami wyższe od tych, które można zarobić na kasie.
  • Rzut oka na oferty pracy wskazuje, że najmniejsza pensja, jaką może dostać magazynier w sieciowych sklepach to od minimalnej krajowej 3600 zł brutto do nawet ponad dwukrotnie większej kwoty - 7700 zł brutto.

Ile można zarobić na magazynie? Takie pytanie nie jest pierwszym, jakie pada w przypadku pracy w dyskoncie. Jednak praca magazyniera nie jest mniej ważna od pracy kasjera, a czasami nawet lepiej płatna. W miarę jak sieci handlowe się rozwijają i budują kolejne placówki, muszą je też odpowiednio zaopatrywać. Nie brak więc ofert pracy na magazynierów pracujących dla takich marek jak Biedronka czy Kaufland.

Ile średnio zarabia magazynier?

Portal Wynagrodzenia.pl przeprowadził badanie dotyczące średnich zarobków magazyniera w Polsce. Okazuje się, że przeciętna pensja na tym stanowisku to 4490 zł brutto, czyli 3391 zł netto. Zdecydowanie częściej jako magazynierzy pracują mężczyźni. Wspomniany serwis wskazuje w badaniu tego stanowiska, że kobiety stanowią jedynie 11 proc. ogółu zatrudnionych w Polsce magazynierów.

Jakie obowiązki ma magazynier?

Przed magazynierem postawiony jest szereg obowiązków dotyczących ogólnej opieki nad towarem. Musi być on ekspertem od tego co, ile, gdzie i jak długo będzie spoczywać w magazynie. Portal GoWork.pl wskazuje następującą listę obowiązków:

  • zarządzanie zapasami magazynowymi,
  • wprowadzanie zmian mających na celu polepszenie systemu magazynowania,
  • organizowanie własnej pracy
  • przyjmowanie towarów do magazynu,
  • jakościowy oraz ilościowy odbiór towaru,
  • składowanie i właściwe przechowywanie magazynowanego towaru,
  • umiejętne posługiwanie się dokumentacją magazynową.

Ile zarabia magazynier w Biedronce?

Biedronka na oficjalnych stronach prezentuje kilka tysięcy ofert pracy. Sieciówka szuka także magazynierów. "Jesteś gotowy do pracy fizycznej i lubisz pracować w dużym zespole? Dołącz do zespołu Biedronki na stanowisko Magazynier w jednym z 17. Centrów Dystrybucyjnych" - czytamy w ofercie pracy na stanowisko magazyniera w Biedronce.

Ile może zarobić magazynier w Biedronce? W zależności od stażu pracy i zakresu obowiązków - są różne zadania na różnych stanowiskach magazynierów - Biedronka płaci od 4400 zł brutto do 6920 zł brutto, w zależności m.in. od doświadczenia, lokalizacji i posiadanych uprawnień, np. na wózek widłowy.

Ile zarabia magazynier w Lidlu?

Także Lidl poszukuje osób do pracy w magazynach. Na oficjalnej stronie sieciówki znajdziemy 23 oferty. Nie sposób jednak znaleźć stanowiska pracy "magazynier", ponieważ każda z ofert zawiera specjalizację. I tak na przykład Lidl poszukuje obecnie magazyniera - operatora wózka widłowego, magazyniera od kompletacji towaru czy magazyniera dysponenta.

"Pracownik magazynu zajmujący się komisjonowaniem towaru otrzymuje na start pensję w wysokości 4 800 - 5 250 zł brutto" - tłumaczy Lidl na swojej stronie internetowej. Po pierwszym roku pracy magazynier może liczyć na wzrost zarobków do poziomu 5 050-5 500 zł brutto. Kolejny rok pracy to zarobki znów wyższe i w sumie 5300 - 5800 zł brutto.

Ile zarabia magazynier w Dino?

Kolejną siecią, która poszukuje magazynierów, jest polskie Dino. W internecie znajdziemy dziesiątki ofert pracy w magazynie. Jednak zarówno na oficjalnej stronie dyskontu, jak i wśród ogłoszeń na popularnych platformach, nie znajdziemy danych dotyczących zarobków na magazynie. Praca w centrach także ma swoje odcienie - wśród ofert znajdziemy bowiem takie na stanowiska magazynier - pracownik kompletacji, magazynier - operator wózka widłowego magazynier - pakowacz czy magazynier - dział suchy.

Choć niełatwo znaleźć informacje o tym, ile zarabia magazynier w Dino, w sieci są także i oferty pracy z przypisanymi wartościami wypłat. W ten sposób oferta pracy na aplikuj.pl wskazuje, że na stanowisku magazyniera w Dino można otrzymać od 3600 zł brutto do 4000 zł brutto na start.

Ile zarabia magazynier w sieci Kaufland?

Najmniej ofert pracy na magazynie znaleźć możemy zdecydowanie na stronie sieci Kaufland. Oficjalna witryna internetowa niemieckiej sieciówki wskazuje, że poszukiwanych do pracy w Polsce magazynierów Kauflanda jest tylko 9. Wśród nich jednak także występują różnice w specjalizacjach, jak we wcześniej wymienianych markach. I tak w Kauflandzie możemy zostać magazynierem wydania towaru czy magazynierem działu opakowań zwrotnych lub też magazynierem wydania towaru w dziale artykułów schładzanych i chłodzonych.

Nie wszystkie oferty pracy w Kauflandzie zawierają wskazane kwoty. Jednak, jeśli wskazać zakres wypłat od najniższego pułapu do najwyższego, to "widełki" są najszersze spośród wymienionych sieci. Mowa bowiem o pieniądzach od 4300 zł brutto do nawet 7700 zł brutto za pracę magazyniera w Kauflandzie.

Przemysław Terlecki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Biedronka | Lidl | Kaufland | Dino | magazynier
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »