Trudne pożyczki dla zadłużonych. Gdzie wziąć pożyczkę dla zadłużonych?

Pożyczki dla zadłużonych to pozabankowe propozycje zdobycia gotówki. Z definicji skierowane są do osób, które mają problemy finansowe, nie mają zdolności kredytowej lub mają na przykład kłopoty ze spłatą aktualnych rat. Choć wizja zdobycia prawie bez większych problemów pożyczki dla zadłużonych wydaje się kusząca, warto uważać. Takie pożyczki to zazwyczaj finalnie ogromne koszty.

Czy są pożyczki dla zadłużonych?

Wzięcie pożyczki jest możliwe również przez zadłużonych. Na zastrzyk gotówki mogą liczyć osoby, które często z punktu widzenia finansowych instytucji nie są wiarygodne. Pożyczki dla zadłużonych oferowane są tym, którzy mają problemy ze spłatą aktualnych kredytów, nie trzymają się harmonogramu spłat rat lub zalegają z długami czynszowymi i telekomunikacyjnymi

Pożyczki dla zadłużonych nie uwzględniają bazy Biura Informacji Kredytowej. Do tej trafiają informacje o tym, gdy ktoś nie spłaca zobowiązań. Pożyczki dla zadłużonych mogą zostać przyznane również pomimo adnotacji w bazach BIG, KRD bądź ERIF. Firmy udzielają pożyczek na bardziej liberalnych zasadach, nawet jeśli nie mamy dobrej historii i zdolności kredytowej.

Reklama

Część instytucji oferuje pożyczki dla zadłużonych podmiotów gospodarczych. Tu warto jednocześnie nadmienić, że termin "kredyt" jest zarezerwowany tylko dla banków. Co to oznacza? Kredyt podlega pod prawo bankowe, które zabrania udzielania kredytów osobom zadłużonym. Większe możliwości daje pożyczka.

Pożyczki dla zadłużonych w praktyce

Istnieje kilka rodzajów pożyczek dla zadłużonych. Różni ich kwota, którą można pożyczyć, koszty czy okres spłaty. Jedne z najbardziej popularnych to pożyczki krótkoterminowe. Popularne chwilówki to przeważnie niska kwota możliwa do pożyczenia na krótki, od kilku dni do kilku miesięcy, okres.

Inne pożyczki dla zadłużonych to:

  • pożyczki dla zadłużonych gotówkowe - udzielane na różny okres, a spłacić można je w całości lub ratach;
  • pożyczki dla zadłużonych ratalne - kwota pożyczki może być wyższa niż w przypadku krótkoterminowych, a okres spłaty jest znacznie dłuższy;
  • pożyczki dla zadłużonych z gwarantem - niezbędny jest poręczyciel;
  • pożyczki dla zadłużonych z zabezpieczeniem - są udzielane z jakimś rodzajem zabezpieczenia, np. nieruchomością lub samochodem.

W ostatnim przykładzie zabezpieczenie to gwarancja w sytuacji, kiedy wnioskodawca nie będzie w stanie spłacić zobowiązania. Pożyczki dla zadłużonych są droższe od kredytów bankowych. Warto to weryfikować. Nie brakuje ofert, gdzie rzeczywista roczna stopa oprocentowania to nawet kilkaset procent.

Gdzie wziąć kredyt dla zadłużonych?

Pożyczkę dla zadłużonych można wziąć w firmach pożyczkowych. W przypadku instytucji pozabankowych nie ma kontroli Komisji Nadzoru Finansowego. Firm pożyczkowych oferujących pożyczkę dla zadłużonych jest sporo. Co więcej, udzielić jej mogą nie tylko pozabankowe instytucje finansowe, ale również osoby fizyczne.

W ostatnim czasie rozwinął się rynek pożyczki prywatnej. Na poziomie praktycznym nie różni się niczym od tradycyjnych form kredytowania, nie obowiązują natomiast zasady, którymi kierują się banki i firmy pożyczkowe. W tym przykładzie środki są pożyczane osobie prywatnej przez inną osobę prywatną

Kredyt gotówkowy dla zadłużonych online

Rozbudowany rynek firm pożyczkowych pozwala na załatwienie formalności online. Te znacznie łagodniej podchodzą do oceny ryzyka kredytowego, niż banki i choć sytuacja każdego klienta oceniana jest indywidualne, to część obiecuje przyznać pożyczkę 15 minut po złożeniu wniosku.

Kredyt gotówkowy dla zadłużonych online wymaga wypełnienia formularza. Na stronie internetowej wybranego pożyczkodawcy we wniosku należy podać dane jak imię, nazwisko, numer telefonu komórkowego, adres e-mail czy numer rachunku bankowego.

Duża pożyczka dla zadłużonych

W przypadku chęci wzięcia dużej pożyczki zadłużona osoba może ją otrzymać na zasadzie dodatkowego zabezpieczenia. W takiej sytuacji finansowanie udzielane jest, jak wspomnieliśmy wcześniej, na przykład pod zastaw nieruchomości.

Duża pożyczka dla zadłużonych wyklucza złożenie wniosku online. W takich sytuacjach wymagana jest zazwyczaj wizyta w placówce firmy pożyczkowej. To oznacza wydłużenie procesu przyznania ewentualnej pożyczki dla zadłużonych.

Pożyczki dla zadłużonych z komornikiem

Komornik prowadzący postępowanie egzekucyjne przeciwko dłużnikowi może zająć pożyczkę dla zadłużonych. Zgodnie z prawem komornik może zablokować rachunek bankowy. Z tego może pobierać środki na pokrycie ewentualnego zadłużenia. Zajęcie rachunku przez komornika jest błyskawiczne i odbywa się drogą elektroniczną

Często pożyczki dla zadłużonych z komornikiem udzielane są jako gotówkowe. W ten sposób osoby zadłużone unikają odpowiedzialności pokrycia wierzytelności i wybierają pożyczki dla zadłużonych na czek lub z przedstawicielem firmy do domu

CZYTAJ TAKŻE:

Rząd pożycza "z jednej kieszeni do drugiej". "Trzynastki" sfinansuje z pozabudżetowego długu

Każdego dnia dług rósł o 1 proc. Prokuratur generalny zaskarżył wyrok

Raty kredytu albo mieszkanie. Za niepłacenie bankowi może nas czekać eksmisja

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pożyczka | kredyt | zadłużenie | historia kredytowa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »