Jakie ma w Wielkanoc 2023 godziny otwarcia Biedronka, a jakie Lidl? Oto, jak będą otwarte sklepy

"Godziny otwarcia Biedronka", "godziny otwarcia Lidl", czy "godziny otwarcia Żabka" - z pewnością takie zapytania w najbliższym czasie będą wpisywać w wyszukiwarki polscy internauci. Zamiast szukać godzin otwarcia sklepów w osobnych artykułach, zestawiliśmy dla Was informacje o godzinach otwarcia sklepów w najbliższych dniach. Jakie ma w Wielkanoc 2023 godziny otwarcia Biedronka, a jakie Lidl? Poniżej przedstawiamy jak będą pracować sklepy.

Wielkanoc 2023 już trwa. Na święta Wielkanocne składa się w końcu Triduum Paschalne (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota) oraz Niedziela Wielkanocna i Poniedziałek Wielkanocny. Jak w tym okresie działają sklepy?

Godziny otwarcia sklepów na Wielkanoc?

Ustawowo Wielki Czwartek i Wielki Piątek nie są dniami wolnymi od pracy. Nie ma więc żadnych ograniczeń w działaniu sklepów.

W Wielką Sobotę po godzinie 14:00 obowiązuje zakaz handlu wynikający z ustawy o zakazie handlu w niedziele i święta. 8 kwietnia możemy spodziewać się, że sklepy będą krócej otwarte. W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny większość sklepów będzie zamknięta.

Reklama

Biedronka godziny otwarcia na święta Wielkanocne 2023

W Wielki Piątek Biedronka będzie działać w wydłużonych godzinach (w niektórych miejscach sklepy będą otwarte nawet do 23:30), zgodnie ze strategią przyjętą przez sieć w okresie przedświątecznym. W Wielką Sobotę 8 kwietnia Biedronka kończy funkcjonować o godzinie 13:00. Niektóre placówki mogą jednak funkcjonować jeszcze krócej.

Sklepy sieci Biedronka będą natomiast zamknięte w Niedzielę Wielkanocną, jak i Poniedziałek Wielkanocny.

Lidl godziny otwarcia na Wielkanoc 2023

W Wielką Sobotę sklepy sieci Lidl będą otwarte, tak jak Biedronki, do godziny 13:00. W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny sklepy Lidla również będą zamknięte.

Dino godziny otwarcia na Wielkanoc 2023

W Wielką Sobotę sklep będzie otwarty do 13:30. Sklepy będą zamknięte w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny. Zwyczajowo natomiast w całej Polsce markety Dino są czynne od poniedziałku do soboty od godziny 6:00 do 22:30.

Carrefour godziny otwarcia. Wielkanoc 2023

Sklepy Carrefour otwarte są zwykle od godziny 6:30 lub 7:00. W Wielką Sobotę większość sklepów sieci będzie działała do godziny 13:00. W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny sklepy będą zamknięte.

W przypadku sieci Carrefour można liczyć na drobne placówki typu Express. Jeśli za ladą stanie ich właściciel, mogą być otwarte nawet w święto.

Żabka godziny otwarcia na święta Wielkanocne 2023

Sklepy sieci Żabka zwykle działają w godzinach 06:00 - 23:00. W Wielki Piątek ich działalność prowadzona jest bez zmian. Te dotyczą jednak Wielkiej Soboty. Od godziny 14:00 w sobotę obowiązują te same zasady, co w niedzielę z zakazem handlu.

Dlatego - jak w przypadku Carrefour Express - to, czy sklep będzie otwarty i w jakich godzinach, zależeć będzie już wyłącznie od franczyzobiorcy. Działalność sklepu Żabka w okresie obowiązywania zakazu handlu możliwe jest, jeśli sprzedaż prowadzi franczyzobiorca lub ktoś z jego rodziny. W wypadku udania się do takiej placówki, warto wcześniej upewnić się, czy działa, a jeśli tak, to jakie są godziny otwarcia.

Godziny otwarcia Netto w Wielkanoc

W Wielką Sobotę sklepy Netto będą czynne do godziny 13:00. Punkty sprzedaży będą zamknięte w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny. Netto znów otworzy się na klientów we wtorek od 06:00, jak zwykle zaczyna działalność.

Kaufland godziny otwarcia na Wielkanoc

Sklepy Kaufland w Wielką Sobotę będą otwarte do godziny 13:00. Zamknięte będą w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny, podobnie jak reszta sklepów wielkopowierzchniowych. I podobnie też jak Netto Kaufland wróci do sprzedawania we wtorek od rana - w zależności od placówki od 06:00 lub od 07:00.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Biedronka | lidl | Żabka Polska SA | godziny otwarcia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »